قوانین و مقررات

شما با ثبت نام در نگین مارکت و استفاده از سیستم مزایده های انلاین نگین مارکت تایید می کنید، قوانین ما را مطالعه نموده اید و تمامی محتویات این صفحه را قبول دارید. ما می توانیم بسته به سیاست های اجرایی خود در هر زمانی قوانین خود را بروزرسانی نماییم و در صورتی که شما با قوانین ما موافق نیستید، می توانید درخواست مسدود سازی حساب کاربری خود را ارسال نمایید.

ما همواره اماده ایم تا در صورت نیاز، قوانین خود را به صورت شفاف تر برای شما شرح دهیم. از طریق بخش تیکت ها یا تماس با ما می توانید با ما در تماس باشید.

قوانین مربوط به ثبت نام و ورود به پنل کاربری:

1. با ثبت نام در نگین مارکت تایید می کنید که شما بالای 18 سال سن دارید.

2. شما باید حتما از اطلاعات واقعی برای ثبت نام استفاده نمایید. در صورت درخواست برگشت وجه، اختلاف در اطلاعات وارد شده، باعث کندی، برگشت وجه خواهد شد.

3. راه ارتباطی نگین مارکت با شما تنها از طریق ایمیل و تیکت داخل پنل کاربری خواهد بود. ما هرگز به هیچ عنوان از شما رمز عبورتان را درخواست نخواهیم کرد.

4. شما حق ندارید از کارت بانکی اشخاص دیگر برای شارژ پنل کاربری خود استفاده نمایید.

5. در هنگام ورود حتما به دومین سایت توجه نمایید. باید در ابتدای ادرس بار serato.ir وجود داشته باشد.

6. فحاشی، استفاده از کلمات رکیک و بی احترامی به سایر خریداران در نگین مارکت غیر قانونی بوده و در صورت مشاهده، پنل فرد خاطی برای همیشه مسدود خواهد شد.

7. ترقیب سایر کاربران به عدم شرکت در مزایده برای بالا نرفتن قیمت محصول، خلاف قوانین سایت می باشد.

نحوه برگذاری مزایده:

تمامی مزایده های نگین مارکت تنها یک برنده خواهد داشت. و فقط از یک نفر وجه دریافت خواهد شد.

در صورت ایجاد اشکال غیر قابل پیش بینی (به عنوان مثال قطعی سرور، برق، زلزله) نگین مارکت می تواند مزایده را ملغی یا با تاخیر به اتمام برساند، درصورتی که مزایده ملغی اعلام شود، مبلغ محصول به حساب کاربری برنده برگشت داده خواهد شد.

در زمان ارایه پیشنهاد توسط خریدار، خریدار باید تمامی مبلغ پیشنهادی خود را به عنوان وجه تضمین شرکت در مزایده پرداخت نماید، به محض اتمام مزایده و بررسی مزایده توسط نگین مارکت(به جهت بررسی بابت تقلب و ...)، سپرده شرکت کنندگان در مزایده (به غیر از برنده مزایده) به حساب کاربری افراد برگشت داده خواهد شد.

زمان بررسی مزایده توسط نگین مارکت بین 15 دقیقه الی 48 ساعت می باشد. معمولا بررسی و برگشت اعتبار در کمتر از 15 دقیقه خواهد بود.

در صورتی که مشخص شود، برنده مزایده تقلب نموده است، وجه تضمین شرکت در مزایده مصادره شده و محصول به برنده دوم پرداخت خواهد شد. (لازم به ذکر است این مورد برای برنده دوم و سوم و الی ... نیز در صورت نیاز قابل انجام خواهد بود.)

استفاده از هرگونه ربات برای شرکت در مزایده خلاف قوانین نگین مارکت بوده و در هرزمانی که نگین مارکت متوجه آن شود با کاربر خاطی برخورد خواهد کرد.

در زمان یک دقیقه پایانی برای هر مزایده، در صورتی که پیشنهادی از طرف فردی داده شود، به زمان مزایده 30 ثانیه اضافه خواهد شد. (به صورت ازمایشی یک جهت حیجان بیشتر مزایده ها زمان پایان مزایده از یک دقیقه به 30 ثانیه و زمان افزایش به 3 ثانیه رسید.)

تنها هزینه ای که از برنده مزایده دریافت می گردد، مبلغ مندرج در قیمت خرید کالا می باشد. (هزینه ارسال کالا طبق تعرفه پستی به صورت سفارشی و یا پیشتاز می باشد که کاربر می تواند در زمان برنده شدن انرا دریافت نماید.

هرگاه مشکلی در رابطه با سرور، اختلال در اسکریبت و ... برای نگین مارکت ایجاد شود، نگین مارکت این حق را دارد که مزایده را تمدید یا حذف نماید. در این صورت از هیچ کاربری وجهی دریافت نخواهد شد.

نحوه ارسال محصولات:

محصولات نگین مارکت به 2 صورت مجازی و فیزیکی می باشد.

محصولات مجازی (مثل کارت شارژ) از طریق تیکت برای خریدار ارسال خواهد شد.

محصولات فیزیکی: تیکتی برای شما ارسال خواهد شد. که ادرس شما در ان درخواست خواهد شد. بعد از تایید ادرس از نظر کامل بودن، محصول طبق شرایط زیر ارسال خواهد شد.

زمان ارسال محصولات مجازی بین یک الی چهار روز کاری و محصولات فیزیکی یک الی چهار روز کاری بعد از اولین 3 شنبه کاری می باشد. (تمامی محصولات نگین مارکت در روز 3شنبه هر هفته ارسال خواهد شد.)

قوانین مربوط به اعتبار:

کاربران می توانند تمام وجوه پرداختی استفاده نشده ی خود را از طریق سامانه درخواست وجه دریافت کنند. توجه فرمایید این امکان فقط مختص افرادی است که تمایل ندارند در سایر مزایده های نگین مارکت شرکت کنند.

با شرکت در هر مزایده، مبلغ مزایده به عنوان وجه تضمین شرکت در مزایده از حساب کاربری شما برداشت خواهد شد. معمولا بین 1 ساعت الی 24 ساعت بعد از پایان مزایده، مزایده نهایی شده و وجه تضمین شرکت در مزایده تمامی کاربران به غیر از برنده مزایده به حساب کاربری افراد برگشت داده خواهد شد. (برداشت این وجه صرفا برای حفظ منافع کاربران می باشد، و برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت محصولات توسط افرادی که قصد خرید ندارند، ایجاد شده است.)

بعد از برگشت اعتبار وجه تضمین شرکت در مزایده خریداران می توانند در صورت تمایل نسیت به برگشت وجه به حساب بانکیشان از طریق صفحه درخواست وجه اقدام نماییند. و یا اینکه در مزایده های اتی نگین مارکت شرکت نماییند.

نحوه برداشت وجه از حساب:

ما به محض دریافت شماره حساب صحیح شما و تایید ان، ظرف مدت حداکثر 15 روز کاری نسبت به تسویه حساب اقدام خواهیم کرد.

حداقل وجه قابل برداشت از حساب کاربری نگین مارکت میزان 20 هزار تومان است.

بین درخواست وجه و واریز وجه باید 48 ساعت تفاوت وجود داشته باشد. (توجه کنید واریز به حساب های نگین مارکت، از طریق سیستم شاپرک بوده و گاها تا 48 ساعت زمان نیاز دارد، طبیعی است وجهی که به حساب ما واریز نشده است، امکان مسترد شدن ندارد.)

انتقال وجه، صرفا از طریق شماره شبا امکان پذیر بوده و بدون کارمزد می باشد، در صورتی که در اینده مشمول کارمزد گردد، به عهده کاربر خواهد بود.

به هیچ عنوان وجوه تضمین شرکت در مزایده تا زمان اتمام مزایده قابل دریافت نیست.

حتما و حتما شماره حساب خود را چک کنید و ارسال نمایید، در صورتی که شماره حساب شما اشتباه وارد شده باشد. مسولیت ان به عهده خودتان خواهد بود.

در شرایط پیک ترافیک (مثل مزایده های ویژه) به دلیل محدودیت نیروی انسانی و محدودیت سقف انتقال وجه، ممکن است تاخیر جزیی بیش از 7روز در بازپرداخت وجه وجود داشته باشد.

در حال حاضر تسویه حساب در تمامی روزهای هفته انجام خواهد شد.

در صورت نیاز به مکاتبه با نگین مارکت در مورد یک درخواست وجه، لطفا از ایجاد چندین درخواست اجتناب نمایید و از بخش درخواست ها سوالات و مشکلات خود را پیگیری نمایید. ایجاد چندین درخواست مختلف در مورد یک بازگشت وجه، نه تنها باعث افزایش سرعت واریز نخواهد شد، بلکه به دلیل بررسی تعداد بیشتری از درخواست ها مدت زمان رسیدگی را افزایش خواهد داد.